mod_easyslider

1

Ještě než si novopečení majitelé přinesou domu roztomilé koťátko, musí předem obstarat několik základních věcí, které tento malý tvor potřebuje.

Mezi nejdůležitější předměty patří přepravka. Kočičky jsou sice nejraději ve svém obvyklém prostředí, jejich přeprava se ale nedá vždy obejít, i když se jedná jen o přivezení kočičky od chovatele, nebo dřívějšího majitele či cestu ke zvěrolékaři. K transportu slouží speciální přepravky pro kočky.001

Mimo toho patří do základní výbavy kočičky misky  na krmivo a vodu. Zpočátku je nejlepší zůstat u krmiva, které koťátko doposud dostávalo a na které je zvyklé. Každá změna krmiva se musí provádět postupně, aby nedošlo k potížím trávícího traktu zvířátka.

002

Voda je pro kočky nezbytná a proto potřebují stálý přístup k misce s vodou. Některé kočičky preferují tekoucí vodu. V tomto případě je vhodné pořídit fontánku pro kočky.

Misky na krmivo či vodu se musí každý den čistit a měly by vždy stát na stejném místě.

003

Krmivo je další důležitá věc, bez které se neobejdete. Prosím vybírejte grain free granule, kočka je masožravec a obiloviny a kukuřice není pro ni vhodná strava.

Doporučuji Taste of wild, carnilove, applaws apod. Z konzerviček cosma, applaws, falco atd.

004005

Další velmi důležitý předmět každé kočičí domácnosti je  kočičí toaleta. Toalety se prodávají v různých provedeních: menší, větší, s nižším či vyšším okrajem, s krytem či se dvířky. Záleží jen na Vás, jakou toaletu Vašemu mazlíčkovi obstaráte. Pro koťátko je ale důležité, aby okraj nebyl moc vysoký a mohlo se na záchůdek dostat. Toaleta by měla stát na klidném, ale i dobře přístupném místě. Kdo má velký byt či dům, a nebo víc kočiček by měl pořídit víc než jednu kočičí toaletu.

006

Koťátko by mělo mít nadále připraveno to stelivo,  na které je zvyklé. K čištění záchůdku budete také potřebovat lopatku  na odstraňování použitého steliva.

007

Do každé kočičí domácnosti také samozřejmě patří teplý a pohodlný pelíšek.  Pelíšek by se měl dát jednoduše čistit. Některé kočky preferují zvýšená místečka k odpočívání kde mají zároveň velký přehled, nebo okenní parapet, kde mohou pozorovat co se děje venku. Ale pozor na otevřená okna či balkónové dveře, které se musí zajistit odpovídajícím zařízením jako je např.  kočičí síť.  Kočičí zvědavost či pud k lovení jsou velmi silné a kočička by mohla snadno vypadnout.

008

Po odpočinku mají koťátka mnoho energie a potřebu hrát si. Všeobecně jsou kočky velmi hravé šelmičky. V dnešní době již pro kočičky existuje mnoho různých hraček. Některé  hračky  jsou obzvlášť lákavé, protože obsahují kočičí mátu či baldrián. Jakou hračku si kočička oblíbí je velmi individuální. Ale v každé kočičí domácnosti by se mělo nacházet více různých hraček.

009

Všechny kočky mají potřebu obrušovat si drápky. Aby na obrušování nepoužívali nábytek, je vhodné koupit  škrábací strom či škrabadlo. Škrábací stromy jsou k dostání v různých velikostech a provedeních. Především je důležité, aby byl strom stabilní a s kočičkou nespadl. V tom případě by si ho již nikdy nevšimla. Mnoho stromů mimo obrušování drápků poskytuje kočičce i různé možnosti k hraní a odpočívání. U stromů pro mladší kočičky by se měly plochy na odpočívání nacházet již níže a neměly by být od sebe moc vzdálené.

010

Podle struktury kočičí srsti, hlavně u dlouhosrstých koček, majitelé musí obstarat adekvátní kartáč  pro správnou péči o srst. Ale mnoho koček kartáčování miluje, i když si to jejich srst nevyžaduje. Také speciální kleštičky na drápky  by neměly chybět.

Pokud je toto příslušenství již obstarané, v přivezení nového člena rodiny Vám již nic nebrání.

011

Vše dostanete na www.zoohit.cz

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine